Oklejanie samochodów

Oklejanie samochodów / car wrapping, są obecnie jednymi z najpopularniejszych usług w branży tuningu wizualnego pojazdów. Pełnią jednocześnie dwie funkcje: zmieniają wygląd auta, a przy tym chronią karoserię przed uszkodzeniami powłoki lakierniczej.


Druk na foliach przyszłością motoryzacji

Wykorzystanie druku na folii jest z roku na rok coraz popularniejsze w motoryzacji. Każdy kolejny udany projekt, zwiększa liczbę zainteresowanych zmianą wizerunku używanego prywatnie, bądź służbowo pojazdu.
Druk na folii wykonywany jest na indywidualne zamówienie klienta, po ustaleniu jego potrzeb. Współczesne rozwiązania pozwalają na wykonanie druku, który jest unikatowy, niezależnie od tego, czy celem jest zmiana barwy pojazdu, czy np. nadruk reklamowy. Nie ma potrzeby dostosowywania się do określonych ram dostępnych kolorów, czy wzorów. Zarabiaj na car wrappingu ze strony internetowej swojej drukarni.

Na rynku dostępnych jest kilka typów folii. Dla wykonania oklejenia samochodu reklamami na krótki okres, najczęściej proponowane są folie monomeryczne. Przy planowanym dłuższym zastosowaniu ochrony, należy skorzystać z folii polimerycznych. Przy wykonaniu usługi oklejenia pojazdu, wymagającej bardziej zaawansowanej aplikacji, oferowane są folie wylewane.

Zalety wrappingu

Do niewątpliwych zalet tej usługi należą:

  • przystępna cena – umożliwia stosunkowo częstą zmianę wyglądu samochodu,
  • nieinwazyjność – oklejenie auta nie oznacza zniszczenia lakieru; zdjęcie oklejeń i nałożenie nowych, jest procesem szybkim i bardziej praktycznym nie ponowne lakierowanie,
  • elastyczność – pozwala zmodyfikować wygląd całego pojazdu (np. pełna zmiana koloru), bądź wybranych jego elementów,
  • długi okres ochrony – w zależności od użytych materiałów i właściwej pielęgnacji, okres ochrony przez folię może trwać do 10 lat.


Wrapping oznacza nie tylko modyfikację wyglądu samochodów. Coraz popularniejsze jest wykorzystanie folii ochronnych np. przez motocyklistów, a nawet przez właścicieli samolotów.