Druk wielkoformatowy

Postęp technologiczny i świetnie rozwinięty rynek konkurencyjny mobilizują przedsiębiorstwa nie tylko do poszerzania i unowocześniania prowadzonej działalności, ale także do stosowania odpowiednich narzędzi marketingowych. Jednym z popularnych środków reklamowego przekazu jest druk wielkoformatowy. Za pomocą atrakcyjnie wykonanych projektów graficznych można dotrzeć do większego grona odbiorców i zyskać kontrahentów zainteresowanych długofalową współpracą. 

Profesjonalny druk wielkoformatowy ma sporo zalet, może być zastosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz różnych obiektów użyteczności publicznej czy firm. Coraz częściej wykorzystywany jest też jako designerska forma reklamy - np. umieszczany jest na pojazdach, plandekach oraz podłogach. Dzięki odpowiedniej stronie internetowej dla drukarni wielkoformatowej łatwo zwiększyć ofertę o druk fototapet, obrazów czy naklejek, bez potrzeby rozbudowy parku maszyn w drukarni wielkoformatowej.

Wielkoformatowe realizacje to najczęściej różnego rodzaju bannery oraz wydruki wykonywane na folii samoprzylepnej z laminatem. Takie projekty mogą stanowić bardzo skuteczny sposób na reklamę - dzięki dużym gabarytom oraz oryginalnym motywom graficznym hasła marketingowe dostrzegane są przez potencjalnych klientów nawet z dużej odległości.